

| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 100 |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Frequency | 120 MHz |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of I/Os | 66 |
| Number of Programmable I/O | 66 |
| Number of Timers/Counters | 6 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 128 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Packaging | Tray |
| Speed Grade | 120 MHz |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Data RAM Size | 128 kB |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1246
Distributors
pcbx
Unit Price$7.50970
Ext.Price$7.50970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.50970 | $7.50970 |
| 10 | $5.04409 | $50.44090 |
| 25 | $5.03679 | $125.91975 |
| 50 | $5.02950 | $251.47500 |
| 100 | $5.02222 | $502.22200 |
| 300 | $5.01495 | $1504.48500 |
| 500 | $5.00769 | $2503.84500 |
| 1000 | $5.00048 | $5000.48000 |
